Odpust św. Anny

W czwartek 26.07.2012r. przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Anny. Tego dnia uroczystą sumę odpustową odprawił ks. Kazimierz Szmuc, wikariusz parafii św. Jakuba  w Piotrkowie Trybunalskim. Ks. Kazimierz Szmuc w skierowanym do parafian Słowie Bożym wiele mówił o roli rodziców i dziadków w wychowaniu młodych ludzi, aby w przyszłości wyrośli z nich pracowici, dobrzy i odpowiedzialni ludzie strzegący przy tym również depozytu wiary. Mówiąc o tej roli wielokrotnie nawiązywał do postaci św. Anny, matki Maryi i babci Jezusa Chrystusa i stawiając za wzór dla każdej chrześcijańskiej rodziny. Przypomniał również o szacunku należnym rodzicom i dziadkom za troskę i trud włożony w kształtowanie dzieci i przekazywanie im wartości chrześcijańskich. Liturgię zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz uroczysta procesja wokół kościoła.