Dożynki Parafialne 2012

Ty, co wędrujesz z pola 

Poprzez młynicy walce –

Z dumą i majestatem

Biorę cię w moje palce.

Jak gościa witam co dzień,

Gdy domu przekroczysz próg,

Tyś żywe ciało ziemi –

Niech błogosławi cię Bóg!

„Psalm o chlebie”

 

 

 

 

W dniu 16.09.2012r. zgodnie ze staropolskim obyczajem i chrześcijańską tradycją rolnicy z parafii Brzyków podczas uroczystych Mszy św. o godz. 10.00 w Rychłocicach i o godz. 12.00 w Brzykowie dziękowali Bogu za łaskę tegorocznych zbiorów, chleb i szczęśliwie zakończone prace żniwne. W tym roku starostami dożynkowymi byli w Brzykowie pani Aneta Owczarek z Kociny i pan Marek Sowała z Brzykowa, natomiast  w Rychłocicach pani Jolanta Mitka i pan Michał Kowalczyk. Podczas uroczystej Eucharystii starostowie dożynkowi wręczyli księdzu proboszczowi chleb upieczony z tegorocznej mąki i miód. Delegacje rolników jako podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory złożyły na ołtarzu piękne wieńce dożynkowe. Na zakończenie uroczystej Mszy św. dożynkowej licznie zgromadzeni parafianie mogli skosztować chleba z miodem, na który z takim utęsknieniem czekali cały rok.