Rekolekcje wielkopostne 2013

Wielki Post to czas nawrócenia, pokuty, refleksji i... rekolekcji. W naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach od 14.03.2013 do 16.03.2013. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne poprowadził o. Dobromił, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Trzcianie - Zawadce Rymanowskiej. Ojciec Dobromił, aby wygłosić nauki rekolekcyjne w naszej parafii, pokonał ponad 400 km przybywając do nas z Dukli - miasta w województwie podkarpackim.

W swoim słowie skierowanym do parafian podkreślał, że podstawowym wymiarem naszej wiary jest nawrócenie oznaczające przemianę sposobu myślenia, przemianę serca i wyrażające się w przemianie postawy życiowej. Jest to proces, który sprawia, że wiara może się rozwijać i pogłębiać. Wielki Post to właśnie czas, który pozwala nam zastanowić się nad naszym życiem i odpowiednio przygotować nasze serca, aby prawdziwie zmartwychwstał w nich Chrystus. Drugiego dnia rekolekcji o. Dobromił poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Podczas rozważań kolejnych stacji Drogi Krzyżowej pomagał nam uświadomić sobie, że każdy z nas jest istotą słabą, niedoskonałą i grzeszną, potrzebującą Bożego miłosierdzia, a uświadomienie sobie tego jest początkiem procesu nawrócenia. Kulminacyjnym punktem rekolekcji był dzień spowiedzi świętej kończący rekolekcje.