Wizytacja Biskupa 07.04.2013

W minioną niedzielę 07.04.2013 roku miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej wspólnoty parafialnej, jakim jest przewidziana w prawie Kościoła - wizytacja kanoniczna. Wizytacji dokonał ks. bp dr Ireneusz Pękalski, na Mszy św. o godz. 10.00 w Rychłocicach i o godz. 12.00 w Brzykowie. Ostatnia taka wizytacja miała miejsce w 2006 roku i przeprowadził ją J. E Ks. Arcybiskup Władysław Ziółek - Metropolita Łódzki.

Proboszcz ks. Piotr Siech powitał Księdza Biskupa w progu świątyni i wręczył klucze do naszej świątyni, jako znak, że nasza wspólnota poddaje się całkowicie Jego pasterskiej władzy. Po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem naszego Gościa powitało małżeństwo p. Aneta i Marcin Owczarkowie.

Podczas Mszy św. ks. Proboszcz przedstawił swoje sprawozdanie ze stanu duchowego i materialnego parafii oraz podsumował dokonania i inwestycje, które zostały przeprowadzone w ciągu ostatnich lat. Następnie przyszedł czas na złożenie sprawozdań z działalności poszczególnych grup parafialnych. Ksiądz Biskup z uwagą wysłuchał złożonych sprawozdań.

Promienie wiosennego słońca sprawiły, że pomimo niskiej jeszcze, jak na te porę roku temperatury duszpasterska wizytacja przebiegła w ciepłej i radosnej atmosferze. Wszyscy jednak zgromadzeni na Mszy św. odetchnęli z ulgą, kiedy klucze do kościoła wróciły w ręce naszego ks. Proboszcza.