30 kwietnia 2017

III NIEDZIELAWIELKANOCNA

30 kwietnia 2017 r.

2. Ofiary zbierane w dzisiejszą niedzielę na tacę przeznaczone są na utrzymanie WSD w Łodzi a po Mszach św. przed kościołem do puszek na wsparcie ludności ogarniętej od ponad 6 lat wojną Syrii a zwłaszcza mieszkańców zrównanego z ziemią Aleppo.

1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony MNP. Prosimy o zachowanie tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w Rychłocicach o 16.30, w Brzykowie po Mszy św. o godz. 18.00. Również w maju będą odprawiane msze św. przy kapliczkach w poszczególnych sołectwach w intencji mieszkańców z poświęceniem pól
  2. W środę 03.05. Kościół obchodzi uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia: w Brzykowie o godz. 8.30, 12.00; w Rychłocicach o godz. 10.00.
  3. Comiesięczne wizyty u chorych w domach od godz. 9.30:

- w czwartek: Kocina, Brzyków, Siemiechów, Wrońsko;

- w piątek: Rychłocice, Mała Wieś, Piaski, Zabłocie.

1. Spowiedź pierwszopiątkowa w Rychłocicach od 16.30, w Brzykowie od 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę 07.05. Druhowie Strażacy z OSP w Rychłocicach zapraszają na uroczystość Parafialnego Dnia Strażaka. Msza św. zostanie odprawiona w kościele w Rychłocicach o godz. 13.30.

1. Marcin Andrzej Iwański  – kawaler z par. Widawie    ZAP. I.

Aleksandra Bernasiak  – panna z par. tutejszej (Rychłocice).