11 czerwca 2017

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA: UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.

11 czerwca 2017 r.

DZISIAJ:

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer tygodnika „Niedziela”  i „Idziemy”.
  2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę nowych kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.

W TYM TYGODNIU:

  1. W środę zapraszamy Parafian na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  W Rychłocicach o godz. 16.50; w Brzykowie o godz. 18.00.
  2. W czwartek 15.06. Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. i procesja eucharystyczna w kościele parafialnym w Brzykowie o godz. 11.00. W kościele filialnym w Rychłocicach: Msza św. i procesja o godz. 14.00. Prosimy o urządzenie i udekorowanie ołtarzy procesyjnych. Prosimy również druhów strażaków z OSP o zapewnienie bezpieczeństwa uczestników procesji. Zapraszamy do udziału w uroczystości asyst, ministrantów, strażaków, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz wszystkich Parafian.
  3. Próby przed bierzmowaniem odbędą się we wtorek 13.06. i w środę 14.06. o godz. 18.30 w Brzykowie. Spowiedź przed bierzmowaniem kandydatów i świadków w piątek 16.06. o godz. 18.30 w Brzykowie. Świadkami bierzmowania mogą być rodzice chrzestni lub rodzice kandydata do bierzmowania. Zachęca się, żeby imię z bierzmowania było powtórzeniem imienia z chrztu św., imię z bierzmowania może być jedynie pochodzące od świętego. Składka na zorganizowanie uroczystości wynosi 40 PLN. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 17.06. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Brzykowie.

 

 

 

Logowanie