25 marca 2018

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

25 marca 2018 r.

DZISIAJ:

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer tygodnika „Niedziela”  i „Idziemy”.

W TYM TYGODNIU:

 1. W środę możliwość spowiedzi dla osób, które nie mogły wyspowiadać się w rekolekcje. W Rychłocicach od 15.30; w Brzykowie od 16.30. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek możliwość spowiedzi w kościele w Brzykowie od 17.30.
 2. W środę zapraszamy Parafian na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Rychłocicach o godz. 15.50, w Brzykowie o 17.00.
 3. W środę prosimy osoby życzliwe o pomoc panu kościelnemu w sprzątaniu kościoła na święta.
 4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozpoczynają się o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Brzykowie. Zachęcamy Parafian do udziału i przyjmowania Komunii św.
 5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie przyjmowanych posiłków do jednego do syta i dwóch mniejszych w ciągu dnia.
 6. W Wielki Piątek podczas liturgii Męki Pańskiej odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
 7. Prosimy Druhów Strażaków o wystawienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 8. Prosimy Panie i Panów z asysty oraz Strażaków o przygotowanie procesji rezurekcyjnej.
 9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne w poszczególnych sołectwach od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00, na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy świece gromniczne.

10. W Wielkanoc Msze św.: rezurekcyjna w Brzykowie o 6.00 i o 12.00; w Rychłocicach tylko o 10.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Brzykowie o 8.30 i 12.00; w Rychłocicach tylko o 10.00. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem po mszach św. przeznaczone są na wspomożenie KUL.

POŻEGNANIA:

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp.:

 1. Romana Wielocha – z Wrońska.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

 

 

 

Logowanie