03 marca 2019

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03 marca 2019

DZISIAJ:

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer tygodnika „Niedziela”  i „Idziemy”.

W TYM TYGODNIU:

  1. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który przez praktyki pokutne: post, modlitwę i jałmużnę oraz rozważanie zbawczej męki Jezusa Chrystusa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, przygotowuje nas do obchodu doniosłych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. W Środę Popielcową będą odprawione Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: w Brzykowie o godz. 10.00 i 17.00; w Rychłocicach o godz. 16.00. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na potrzeby Caritas. W Popielec obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości przyjmowanych posiłków do jednego do syta i dwóch mniejszych w ciągu dnia.
  3. W niedzielę zapraszamy na śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali: w Rychłocicach o godz. 9.30; w Brzykowie po Mszy św. o godz. 12.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logowanie