14 kwietnia 2019

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

14 kwietnia 2019 r.

DZISIAJ:

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer tygodnika „Niedziela”  i „Idziemy”.

W TYM TYGODNIU:

 • W środę zapraszamy Parafian na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Rychłocicach o godz. 15.50, w Brzykowie o 17.00.
 • W środę prosimy osoby życzliwe o pomoc panu kościelnemu w sprzątaniu kościoła na święta.
 • Możliwość spowiedzi dla osób, które nie mogły wyspowiadać się w rekolekcje: w Wielki Czwartek , w Wielki Piątek, W Wielką Sobotę w kościele w Brzykowie od 17.30.
 • W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozpoczynają się o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Brzykowie. Zachęcamy Parafian do udziału i przyjmowania Komunii św.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie przyjmowanych posiłków do jednego do syta i dwóch mniejszych w ciągu dnia.
 • W Wielki Piątek podczas liturgii Męki Pańskiej odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
 • Prosimy Druhów Strażaków o wystawienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 • Prosimy Panie i Panów z asysty oraz Strażaków o przygotowanie procesji rezurekcyjnej.
 • W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne w poszczególnych sołectwach od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00, na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy świece gromniczne.
 • W Wielkanoc Msze św.: rezurekcyjna w Brzykowie o 6.00 i o 12.00; w Rychłocicach tylko o 10.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Brzykowie o 8.30 i 12.00; w Rychłocicach tylko o 10.00. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem po mszach św. przeznaczone są na wspomożenie KUL.
 

Logowanie