14 lutego 2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2021 r.

DZISIAJ:

•   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer     tygodnika: Niedziela, Idziemy.

W TYM TYGODNIU:

  • W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który przez praktyki pokutne: post, modlitwę i jałmużnę oraz rozważanie zbawczej męki Jezusa Chrystusa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, przygotowuje nas do obchodu doniosłych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  • W Środę Popielcową będą odprawione Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: w Brzykowie o godz. 10.00 i 17.00; w Rychłocicach o godz. 16.00. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na potrzeby Caritas. W Popielec obowiązuje post ścisły: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości przyjmowanych posiłków do jednego do syta i dwóch mniejszych w ciągu dnia. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na Dzieła Caritas AŁ.
  • W niedzielę zapraszamy na śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali: w Rychłocicach o godz. 9.30; w Brzykowie po Mszy św. o godz. 12.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na inwestycje w parafii.

ZAPOWIEDZI:

Do stanu małżeńskiego przygotowują się.:

  • Jakub Skakuj – kawaler z par. w Konopnicy       ZAP. I.

Anita Klaudia Lorbiecka – panna z par. tutejszej.

 

POŻEGNANIA:

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp.:

  • Jana Nowaka – dawniej z Rychłocic.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Logowanie