28 marca 2021

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

28 marca 2021 r.

DZISIAJ:

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer tygodnika Niedziela.

W TYM TYGODNIU:

  • W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozpoczynają się o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Brzykowie.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie przyjmowanych posiłków do jednego do syta i dwóch mniejszych w ciągu dnia. Podczas Liturgii Męki Pańskiej zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  • W wielką sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 8.30.
  • W Wielkanoc Msze św.: rezurekcyjna w Brzykowie o godz. 6.00 z procesją i o 12.00; w Rychłocicach tylko o 10.00 bez procesji! W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Brzykowie o 8.30 i 12.00; w Rychłocicach  o 10.00. Po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie KUL.

POŻEGNANIA:

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp.:

  • Mariannę Urbaniak – z Rychłocic;
  • Kazimierę Jażdżyk – z Kamyka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Logowanie