Asysta

Parafialne życie liturgiczne realizuje się zasadniczo w kościele parafialnym. W ciągu roku kościelnego są takie wydarzenia, które przekraczają progi kościoła. Należą do nich; procesja Bożego Ciała, dzień odpustu parafialnego oraz procesje eucharystyczne i maryjne z okazji innych świąt i uroczystości.

W życiu wspólnoty parafialnej ważną i piękną rolę pełni Asysta Parafialna, której istnienie jest dowodem i zewnętrznym świadectwem wiary mieszkańców danej wspólnoty. Poprzez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii członkowie Asysty poznają się wzajemnie tworząc wspólnotę, która przez swoją służbę buduje duchowy, żywy Kościół parafialny.

Nasza Asysta Parafialna jest wielką pomocą w pobożnym przeżyciu procesji, która ma za zadanie ją animować. W jej skład wchodzą osoby prowadzące kapłana z Najświętszym Sakramentem, niosące baldachim, chorągwie, sztandar. Ważną rolę w procesji spełniają ministranci oraz dziewczynki, które sypią kwiatki przed Chrystusem Eucharystycznym. Dzieci i młodzież niosą ozdobne poduszki.