Komunikaty duszpasterskie

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA– WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
12 maja 2024r.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer tygodnika „Niedziela”.
  • W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:00 w kościele parafialnym w Brzykowie grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św.

• Miesiąc maj, poświęcony jest N.M.P. Prosimy o zachowanie tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Nabożeństwa majowe będą celebrowane w Rychłocicach o 16:30, w Brzykowie po Mszy Św. o godz. 18:00. Również w maju będą celebrowane Msze Św. przy kapliczkach w poszczególnych sołectwach w intencji mieszkańców z poświęceniem pól.
  • W poniedziałek o godz. 16:00 majówka w sołectwie Osieczno.
  • We wtorek i czwartek w kościele w Brzykowie o godz. 19:00 odbędzie się próba dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św.
  • W środę zapraszamy Parafian na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Rychłocicach o godz. 16:55; w Brzykowie o godz. 18:00. W środę odbędzie się autokarowa pielgrzymka dzieci na Jasną Górę. Wyjazd z Rychłocic o godz. 8:00, a z Brzykowa o godz. 8:10. Koszt to 40zł. O godz. 19:30 majówka w Brzykowie.
  • W piątek w kościele parafialnym w Brzykowie po zakończeniu Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30 z możliwością spowiedzi świętej. Po Mszy Św. spowiedź dzieci, które w przyszłą niedzielę będą obchodzić rocznicę I Komunii Św.
  •  W sobotę o godz. 15:30 majówka w sołectwie Siemiechów.
  •  W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Brzykowie grupa dzieci obchodzić będzie rocznicę I Komunii Św. Ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone są na inwestycje w parafii. Za tydzień w niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

• Maciej Mateusz Szwajcak – kawaler par. Chrystusa Odkupiciela
  • Dominika Partycja Sosnowska – panna par. tut. ZAP. II