Suma odpustowa z przewodnictwem ks. biskup Marek Marczak

Dzisiaj 24 czerwca 2023 r. uroczyście świętowaliśmy dzień narodzin patrona naszej parafii św. Jana Chrzciciela Parafia Jana Chrzciciela w Brzykowie. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. biskup Marek Marczak Archidiecezja Łódzka. W homilii wygłoszonej podczas mszy św. odpustowej ks. biskup szczególną uwagę zwrócił na dar życia. Daru życia nie można wyhodować, życie daje Bóg – mówił ks. biskup.

Ks. biskup przypomniał również znaczenie powołania, każdy z nas jest powołany przez Boga do pełnienia różnych ról w życiu – roli matki, ojca, kapłana ale też do bycia świętym. Każdy z nas powinien umieć odnaleźć swoje powołanie w życiu. Podczas uroczystej sumy odpustowej ks. biskup Marek Marczak dokonał także poświęcenia odnowionej ambony. Renowacja ambony była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Funduszu Leśnego. Uroczystą sumę odpustową zakończyła procesja eucharystyczna. Po zakończonej Eucharystii parafianie mogli uczestniczyć w pikniku rodzinnym na placu przy plebanii. Organizatorami pikniku byli Wójt Gminy Widawa, proboszcz parafii Jana Chrzciciela w Brzykowie, Gminny Ośrodek Kultury w Widawie, KGW Brzykowianie, Druhowie OSP Brzyków, sołtysi z parafii Brzyków i Rychłocice.